Animal Ark – Afrika

Nenáročná budgetovka od slovenského studia Sketch Games přináší interaktivní poznávání malebné Afriky!

Afrika je země zaslíbená pro mobilní zábavu. Představte si všechny ty malé roztomilé černoušky, kteří nemají co jíst, jak hrají mobilní hry. Nádherná představa pro naši xenofobní redakci. V rozvojových zemích je hold IN hrát mobilní hry. Bohužel vás ale musím tak trochu zklamat, protože dneska nebudeme rozebírat nejprofitabilnější trhy pro mobilní zábavu, ale podíváme se pod pokličku archy plné zvířatek a hádejte odkud? Z Afriky! ( Nebojte se, redakce Mobilgamer.cz neobchoduje s černoušky! )

Vývojáři ze všech koutů světa si vybírají druhý největší kontinent docela často. Ať už v obrovské plejádě Zoo Tycoonů nebo v rozlehlých akčních hrách typu Far Cry, kde se ukazuje africký kontinent jako sídlo všeho zla. Proto musím pochválit novopečené slovenské vývojářské studio Sketch Games za mírumilovný nápad přinést trochu světla do jinak bouřlivého prostředí.

Herní princip je naprosto jednoduchý. Pokud znáte alespoň trochu staré klasiky jako Zuma nebo Bejeweled pro mobily, tak v Animal Ark – Africa budete jako doma, i když se autoři samozřejmě snažili hru zaobalit chytlavými prvky a do slušivého hávu. Nutno uznat, že na podobných hrách je člověk prostě závislý. Jednoduchý koncept vám jen tak nedá spát a nakonec si uvědomíte, že jste nad hrou strávili celý den. Animal Ark – Afrika patří bohudík do této kategorie vysoce návykových her.

Vaším úkolem je skládat jednotlivé druhy afrických zvířat pěkně “do poličky“ na levou a pravou stranu. Pokaždé dostanete dva kameny s dvěma zvířátky, které pak už jen poklepáním na displej rozdělíte do stran. Jakmile se vám podaří shromáždit tři stejné druhy pod sebou, tak se vám uvolní další místa a trojice vám „vymizí“, abyste mohli vesele pokračovat dál a získávat tak cenné bodíky, které si pak můžete hrdě zapsat do online tabulky. Ovšem když se zvířátka napasu

jí až ke stropu, tak hra končí a vy jste prohráli. Aby to nebylo jednoduché, tak každé kolo je časově omezené. Naneštěstí autoři nechtěli přivodit hráčům infarkt, a tak během dlouhosáhlého přemýšlení si hru můžete zapauzovat a přehledně naplánovat další postup.

Včetně pečlivého skládání jednotlivých druhů dostanete příležitost zabodovat ve znalostech afrického kontinentu. Stačí zase jen poskládat trojici kamenů tentokrát ale s otazníkem a dostanete vědomostní otázku. Některé neználky tak čeká úmorné studium docela obsáhlé encyklopedie Afriky, ve které najdete vše potřebné od rozlohy až po rozmanité druhy fauny. Tady musím smeknout před autory, kteří asi po nocích neměli nic lepšího na práci a nezapomněli na latinské názvy druhů a přesné aktuální číselné údaje. Po nastudování informací o Africe se sice z vás nestane nový Charles Darwin, ani nevyrazíte hned do Afriky, ale dostanete alespoň základní znalosti, které se hodí nejen při hraní, ale také v běžném životě.

Tahle hra by dost dobře mohla sloužit jako interaktivní pomůcka ve školách. Nenáročná hratelnost, ručně kreslená grafika a detailní encyklopedie plná zajímavých informací jsou rozhodně kladnými stránkami. Kvalitně udělaná zvuková kulisa a originální soundtrack jsou pak už jen třešničkou na dortu v živých animacích Afriky. Animal Ark – Afrika je už od prvního pohledu cílená spíše pro nenáročné casual hráče a malé děti, kteří se potřebují na krátkou chvilku zabavit. Nic víc bohužel ani nečekejte, přesto vás stokrát ohraný koncept solidně zabaví. Menším mínusem je určitě velmi slabá lokalizace, ve které kupodivu chybí čeština a omezuje se jen na Angličtinu a Slovenštinu. Animal Ark – Afrika je ode dneška k dispozici na Apple storu za příjemnou cenu 1,59€ pro iPhone / iPod Touch.

  • Developer: Sketch Games
  • Hodnocení: 7.5 / 10
  • Cena: 1,99$
  • Odkaz k iTunes

Verdikt: Pokud si občas rádi něco zahrajete, tak Animal Ark – Afrika je pro vás ta pravá volba, která nejen solidně zabaví, ale i přinese zajímavé informace o Africe.

Autor: Matěj Gause

Mohlo by Vás také zajímat:

Sdílení článku:

Přidat nový komentář