Tip: SMTP snadno a rychle

Zcela určitě jste se stejně jako já ocitli v situaci, kdy jste na nějakém veřejném Wi-Fi hotspotu či na návštěvě a nemohli jste ze svého notebooku či jiných zařízeních odeslat mail. Příčinou byl smtp server.

SMTP je někdy opravdu zrádné, jelikož jsou situace, ve kterých musíte mít smtp poskytovatele internetu nebo smtp serveru jako je seznam, centrum atp.

Další pro mě dost nepříjemná situace nastala při odesílání mailů z iPhone. Ano, sice je v iPhonech nativně uložen smtp server operátora, přes který by mělo být možné maily odesílat, nicméně je to dost pomalé a mnohdy nestabilní.

V důsledku těchto problémů jsem se rozhodl hledat řešení. Kdo jiný mi mohl pomoci než “Bůh internetu” google.com. A proto jsem se rozhodl vám poskytnout malý návod, jak Googlovské SMTP používat jednosuše ve všech končinách a na všech zařízeních.

  1. Musíme mít alespoň jeden aktivní účet u Gmailu, díky němuž jednoduše naše zbývající mailové adresy nalinkujeme.
  2. Po založení účtu je nutné přidat vaše zbývající mailové adresy. Vyberete v Gmailu nahoře Nastavení, a poté Účty.

Zde vyberete “Přidat další e-mailovou adresu, kterou vlastníte” -> zadáte jméno pro uvedenou adresu a e-milovou adresu. Vše potvrdíte a vaše adresa je nalinkována. Tímto způsobem můžete přidávat další mailové adresy.

3. Další nutností je nastavení odchozí mailové adresy při odpovědi. Gmail dovoluje dvě možnosti, přičemž já preferuji možnost 1.

a) Odpovědět ze stejné adresy, na jakou byla zpráva poslána

b) Vždy odpovědět z výchozí adresy (momentálně xxx@gmail.com)

Rozhodně je příjemnější, aby maily byly odesílány ze stejného mailu, na který přišli.

4. Jako poslední stačí v mailu či jiné aplikaci přidat smtp.gmail.com. Nejlépe všechny ostatní SMTP servery vypnout. Na iPhonu doporučuji vypnout operátorké SMTP a zanechat zde také Gmail. Díky tomu budete moci odesílat maily naprosto kdekoliv. Nejste vázáni na operátora či poskytovatele internetu!

Snad vám tento tip pomůže v bezradných chvílích při nekorektním odesílání mailů.

Mohlo by Vás také zajímat:

Sdílení článku:

Přidat nový komentář